Ilość BTC Grayscale Manage’ów jest o wiele większa.

Cena Bitcoin’a nie jest jedyną rzeczą, która zwiększa się w przestrzeni kryptokurrency. Według doniesień, instytucjonalna obecność w przestrzeni również się powiększa. Grayscale Investments, usługa zarządzania kryptotekami, która obsługuje rachunki głównie dla inwestorów instytucjonalnych, ogłosiła niedawno, że nadzorowane przez nią aktywa cyfrowe wzrosły o 300 milionów dolarów w ciągu jednego dnia.

Grayscale Sees Its Assets Expand

Prezes firmy, Barry Silbert, wyraził tę informację na tweetrze, twierdząc, że z dniem 22 października nastąpił wzrost całkowitej wartości aktywów kryptograficznych pod płaszczykiem zarządu Grayscale do około 7,3 mld dolarów, co jest nowym rekordem dla firmy. Ponadto, Grayscale Bitcoin Trust widział prawie czteroprocentowy wzrost całkowitych aktywów, co przyniosło kwotę Bitcoin pod zarządem firmy do nieco ponad 6 miliardów dolarów.

Rok 2020 był rokiem dla instytucji, i to jest niezwykła wiadomość, biorąc pod uwagę, jak chwiejny był to rok pod wieloma względami. Na przykład pandemia koronaawirusowa obniżyła cenę Bitcoinu z około 10 000 dolarów (początkowo trafił na pięciocyfrowe terytorium w połowie lutego) do nieco poniżej 4000 dolarów w marcu. Oznacza to stratę około 6 000 dolarów w ciągu zaledwie kilku tygodni.

Wygląda na to, że w końcu na dobre wyłączyłoby to instytucje z BitQT, biorąc pod uwagę, że zmienność, o której wszyscy mówili od lat, pokazała się w swojej największej dotychczas formie. Jednak nie trzeba było długo czekać, aż Bitcoin wyzdrowieje. Cyfrowa waluta numer jeden na świecie pod względem pułapu rynkowego wystrzeliła do około 9.000 dolarów do czasu nadejścia maja, a dwa miesiące później waluta ta po raz kolejny znalazła się poza linią 10.000 dolarów.

To był testament nowej siły i odporności Bitcoina, i być może to właśnie pokaz tej siły pokazał, że instytucjom można ufać. W lecie tego roku ogłoszono, że drugi kwartał dla Grayscale był ogromny, z ilością bitcoin dodanych pod jego usług zarządzania przesuwa się ponad 1 miliard dolarów marki.

Oznacza to, że klienci musieli wpłacać ponad 300 milionów dolarów miesięcznie przez okres trzech miesięcy. Mówiąc wprost, to dużo bitcoin na tak krótki okres czasu.

To był wielki czas dla instytucji.

Stamtąd inne instytucje zaczęły okazywać miłość do bitcoinów, a takie jak MicroStrategy, Square i Stone Ridge kupowały masywne pakiety cyfrowych aktywów. Ponadto, Mode Global Holdings ogłosił, że będzie przekształcać około dziesięciu procent swoich całkowitych aktywów w bitcoin. Teraz, gdy transfer jest zakończony, szacuje się, że firma posiada minimum 1 milion dolarów w BTC.

Chociaż może to być nie tyle, co te ostatnie spółki, można zauważyć, że trend jest podążany. Instytucje zaczynają doceniać Bitcoin jako magazyn wartości, i tak długo, jak to zachowanie trwa, waluta prawdopodobnie nadal będzie się przesuwać w górę drabiny finansowej.